KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757128
*
nr 1275 7128
Sture Wikström
(1921-1993), Sverige
Oljemålning, Signerad S Wikström. Olja på pannå, 74x48cm
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:11:23
- Konstnär/Designer
Sture Wikström
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.
Läs mer om Sture Wikström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sture wikström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Sture Wikström
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.
Läs mer om Sture Wikström
nr 1275 7128
Sture Wikström
(1921-1993), Sverige
Oljemålning, Signerad S Wikström. Olja på pannå, 74x48cm
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Konstnär/Designer
Sture Wikström
Sture Wikström, svensk bildkonstnär född 1921, död 1993.Läs mer om Sture Wikström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sture wikström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



